Červenec 2010

léto 2010

16. července 2010 v 10:15 | Balu |  FŠE OSTATNÍ...
.

Misse Šumava 2010 - 3.7.-10.7.

14. července 2010 v 8:30 | Balu |  CYKLO akce
.
.
.
...prozatím zpracovávám ty 3 až 4 fotografie, bude to brzy, jen co přejde vícestupňový venkovní stav...vždyť podzim je tak blízko.
Jde to pomalu... vedro neustává, chuť ne a ne najít...
Musím... já to dokážu, vždyť těch fotek není moc...
24.7.2010, 15:02hod konečně jsem se prokousal... to světlo na konci tunelu je příjemný. 


.
Obrázkový průvodce >>>> pro ty, kteří zapomněli přes léto číst:  >>>>>
Pokusím se s velkým odstupem popsat stručně vo co vlastně šlo.... názory jsou to velice subjektivní, moje - afšak můžou být, ostatními průkopníky osídlování Šumavy, v komentářích nekompromisně korigovány ...
.
Výjezd stanoven v 9,30 a kupodivu se na hlavním náměstí  Kostelce na nikoho nečekalo. Sestava "osídlování" Lokvenci,Čermáci, Gabovi, Hainrichovi, Ryzkovi, Kobylovi a osiřelý Balu. celkem 18 nájezdníků, kol taktéž, sudů pět... Fše v pořádku i ta Praha průjezdná... kolonu roztrhala až kalamita u Příbrami a tak i díky GPS Balu jsme se do cíle v Červené u Kašperských Hor dostali dvěma různými směry.
.
Průzkumná trasa ... Rejštejn, Čeňkova pila, pěšky okolo Vydry, Antýgl, Srní, a krásným sjezdem zpět do Rejnštejna. Zpět do base campu někteří auty a druzí (ve výrazné menšině ) kolmo. Dobrá trasa.... až na ten, pro ty kdo se nezůčastnil, závěr...to byla vrcholová blbost ...on už Gabo říkal, že v tom kopci musel v autě řadit jedničku... jo, Pardál v Rejnštejně chutná. Obsluha na Turnerově chatě velmi leklá...Vydrýsek nikde - asi tu obsluhu kopíroval . Berdych finále Wimbledonu prohrál...
.
Etapa podle plavebních kanálů v Srní začala trochou tápáním, ale nakonec jsme směr určili... a toto předznamenalo celé naše putování po Šumavských hvozdech. Po ujetí cca 7 km se dostáváme do Mosau...a vcucává nás občerstvení.... čekáme při jídle až se zatáhne a časovkou jednotlivců přijíždíme velmi roztrhaně zpět do Srní. Déšť, kroupy, ale do základny dorážíme fšichni. Máme na Šumavě první "pytel"(nedokončenou etapu). Večer pijeme na Lenina, což se ukazuje v tu chvíli jako nejlepší nápad.
.
Odjíždíme (v nekolovém počasí) auty na obhlídku našich zabavených nemovitostí... Rábí, Sušice, Rozhledna v Sedle, Kašperské Hory.... Co tato inspekce přinesla ?? Rábí je rozestaveno již několik století a pravděpodobně se kolaudace objektu ještě protáhne (Žižkovo druhé oko jsme nenašli), v Sušici nám zavřeli jedinný zdroj příjmů...sirkárnu a tak nezbývalo než zavzpomínat v muzeu na staré časy... vyhlídka ze Sedla byla výtečná, mnozí zatlačili slzu při vzpomínce na časy, kdy zde honili imperialisty v řádné vojenské službě socialistické vlasti. 
.
Zde se komentář zúží na "A"team. Ano rozdělili jsme se... Team "A" pojede delší trasu a team "B", vybaven navigátoram Jarkou, dětmi a ženami, kratší...... ty iluze !!! Zatímco áčko jelo z Horské Kvildy sjezdem do Svinné Lady, Nové Hutě na Churáňov - mimochodem krásná hora (šlehačky) a přes Zlatou Studnu zpět, béčko se (dle dostupných informací těch, kteří přežili)ocitlo opět v Antýglu a ten kopec zpět přes Modravu prý činil pouhých 7km. Pro úplnost dodávám, že i team "A" vydávajíc se po stopách svého béčka zakufroval a návštěvu Vimperka nám rozmluvil náhodný dřevorubec. Při cestě zpět a pokusu o zkratku zjišťujeme že "král Šumavy" to neměl přes ty bažiny vůbec jednoduché.
.
Královská... jedeme auty do Prášil. Měníme plán ... nejdřív dáme Poledník cca 7km do kopce rázu naší Černé hory, to znamená, když už nemůžeš, tak se to začne ostře zvedat. Dojel celý peloton a stálo to za to.... Protivník v NSR je zatím v klidu a tak jsme mohli nerušeně prohlédnout cestou zpět Prášilské jezero. Po menáži v Prášilech se skupina těch, co měli pocit, že mají málo, vydala na jezero Laka. Ano .. etapa bloudění.. to je přesný výraz. Jen než jsme se sešli kompletní, musel se Hainrich vrátit o 180°, potom nás podjel čímž nás nemohl dojet a tak nás čekal cca 34:54,7minut na jezeře. A jen jsme vyjeli z hvozdů a ztratili jsme se opět... No co, já těch 5km navíc nejel.....hláška dne : Neviděli jste tady projet člověka s podobným drezem??? ano, ale ten byl nabouchanej, pěnu u huby - toho nechytnete.  Ale on honí nás....
.
Opět neobjektivní...píšu za pěší sekci. Železná Ruda - opět směrový guláš - cíl Čertovo a Černé jezero.. Nakonec se to povedlo a nabylo to špatný. Cesta po kořenech (dějin.. jak řekl jedem poutník ...) se vlekla, Malý Špičák 1159m.n.m, sestup k jezeru a příjemnou lesní,dlouhou, asfaltovou cestou do civilizace.. V základním táboře došly sudy, ale nám to vynahradily ovocné kokteily v cukrárně na Horách Kašperských.... asi poslední posezení... končíme, přejete si platit ??

.
Balíme, abychom byli připraveni na 10,00hod. Domácí přijíždí v 11,30 a my odplouváme. Mohl bych se rozepsat o došlé naftě ( ale Jarka si to patrně nebude přát)... a tak ještě jednou veliké díky  organizační složce "ŠOULA TOUR" jmenovitě panu Eddimu a paní Šárce za příjemné pobytové místo. Osvědčili jste se ...jen tak dál.