Únor 2011

Florbal Machov 27.2.2011

27. února 2011 v 16:31 | Balu |  FLORBAL

Byla to taková zajímavá okresní konfrontace " bezkontaktního" sportu zvaného florbal. Místy to připomínalo hokejové "plááj uff". Mantinely létali při zemi, hráči chvílemi vzduchem....
Náš, tedy Lhotecký team (kterému jsme propůjčili svá mladá těla) hrál hru založenou na precizní až cizelérské technice, taktické vyspělosti, rychlosti, dravosti,trénovanosti a hlavně slušnosti při hře, kde protivník byl naším "přítelem". Ano, tvrdě jsme se připravovali, i dvoufázově (2x v týdnu).
Pročež není v naších silách pochopit, proč my jsme měli více vyloučených playerů než vsítěných branek soupeři.... (opravdu 5 branek ku šesti trestům). Postoupili jsme ze skupiny a to byl náš cíl...(tzn. letos nám ten pověstný gól nescházel. V mini tabulce jsme postoupili se skórem 3:2 - ostatní 2:2, 2:3). I když, pravdou je, že mezi námi byli optimisté, kteří již cestou tam vezli chlazené šampaňské vítězů. Tak ti by se měli střílet (ale to bychom Tigerovi neudělali ) .
PS:.... ta vyloučení byla snad jen v našem teamu.... inu, zanechali jsme v Machově svou nesmazatelnou stopu. Za herecký výkon ve vedlejší roli (v ovlivňování sudích, kázeňské přestupky a mírné fauly) byli nominováni tito playeři : Čeřka a Balu.... (oba celkem 2x na lavici hanby).
Pozn.autora: I když si celkem objektivně myslím, že Čeřen je daleko větší čuně než já...... Balu

Kopáči 25.2.2011

26. února 2011 v 17:35 | Balu |  a2) KOPÁČI 2010 - ZÁPASY
Něco málo z naučného slovníku, protože nejen kopáním do koule živ je člověk
Bagoun, plemeno vepřů chovaných pastevecky především na sádlo a dokrmovaných kukuřicí - Ottův slovník naučný
Bagoun, pojmenování plemene bravu vepřového dle Bakoně v Uhrách. Neprávem přenáší se jméno b. na přihnaný k nám dobytek rumunský, srbský a polský. V Bakoňském lese s porostem dubin a bučin chová se velké množství b-ů. Vydatná pastva na močálových půdách, množství žaludův a bukvic usnadňují roční odprodej více než 100.000 kusů. B. má malou lebku, svislé uši a hřbet porostlý dlouhými, tvrdými štětinami. Lebka jeho velmi se podobá lebce divokého kance, i patrno tudíž blízké jejich příbuzenství. Barva čistokrevného b-a jest světločervenohnědá, plodnost slabá, tělesný vývoj zdlouhavý. Sehnán s dobrých pastvin v brzku zchudne a zakrní a v tomto stavu počtem značným přihání se do krajin českoslovanských na citelnou ujmu chovu domácího, mnohem užitečnějšího dobytka. Příhonem roznáší nakažlivé nemoci, pročež obchod do cizích zemí zákonně obmezen; v Čechách se toho hospodáři dosud domáhají. Píce využitkuje sotva z 3/4 tak jako plemena ušlechtilá. Ku plemenitbě i chovu u nás b. nehodí se naprosto.
19.KOLO - 25.2.2011
FC BARSA: Zelený J, Kult, Bezděk M.1, Bezděk T.1, Pavlík 1, Borůvka, Bartoň
FC LIVE: Zelený R.1, Fiala Vikt.2, Frunc 3, Hašek 2, Brát 2, Kejklíček
FC BARCELONA3 : 10FC LIVERPOOL
...proč začínáme zápis k utkání dvou velikánů citátem ze slovníku naučného...? Neb byl náš kamarád a výtečný spoluhráč, ba špílmachr a leader teamu Gabo, nařčen Pánem lesů a mýtin, že prý " jsi otylý. Jsi otylejší než Hrabě "... A co nato "stříbrný" Hrabě " jsi jako Bagoun !! A žereš žaludy" ...a to jsou ostrá slova, proti kterým sepisujeme ostrou petici. Gabovu psychickou pohodu to narušilo a při návštěvě redakce, druhého dne, stále nevypadal dobře.
Zpět ke hře: Kamil opět nevyhrál a ani pamětníci nepamatují kdy naposledy poznal ten slastný pocit, ba až omamnou chuť vítězství. Kroniky praví, že se snad toto událo v dobách T.G. Masaryka v jeho prvním volebním období.... No, pravdou je, že ani brankově to není žádná sláva a Hašan s Emanem mu již visí ne chrbátě...Hašan trochu porušil rituál, protože má o 1 bod v tabulce více než vsítěných branek...zajímavé.

Pochváliti musíme Kejklu, gól nevsítil, na hřišti nijak nezářil, byl prostořeký, ale jeho chování v relaxačním středisku bylo naprosto v pořádku. Jeho příspěvek do pozápasové diskuze byl ukončen iontovými nápoji a příští týden jde Vassat...
ať Vám to frčí Pane nadlesní.

Ps. ještě jedna zajímavost. Tvrdé jádro Slavia-fans mohutně slavilo získaný bod doma se stejně ohroženým týmem Brnem. Gratujujeme - Brno tabulkově neodskočilo...


EKG na vyjížďce 25.2.2011

26. února 2011 v 16:47 | Balu |  CYKLO akce


Část EKG ( ta co nereprezentovala na Kamorce v Krkonoších, tedy alespoň ta, která tam nepobývala celý týden) se rozhodla zahájit sezonu a projet se na kole. Pravda nikam jsme nedojeli (někdo ukradl kola ze strojů), ale pot by se dal prodávat po kbelících. Takže to byl asi SPINNING.....Bylo to výborný až....až na to sladký mámení od Heleny v tom největším kopci.... Ps: měli jsme nejhezčí dréézy v celém pelotonu... Jen Eddi scházel. A Čeřka vůbec nestřídal, pořád jel v háku...

Kopáči & převtělení 18.2.2011

19. února 2011 v 21:08 | Balu |  a2) KOPÁČI 2010 - ZÁPASY
.
18.KOLO - 18.2.2011
.
BARSA: Zelený J., Kult, Hašek 3, Pavlík, Frunc 6
LIVE: Zelený R., Brát 1,Maršík 1, Šolc 1, Bezděk M. 3
FC BARCELONA
9 : 6
FC LIVERPOOL
Dějou se to věci. Liverpool ve čtvrtek na Letné moc nezazářil , víme proč.... Protože ho zdrtila cena startovného, protože se bál velmi rozehraného a posíleného soupeře a hlavně- největší hvězdy nechával odpočinout na páteční match v Sokolce... Bohužel taktika nevyšla na 100% . V Praze sice vybojoval cenný bod, kterým se zapíše do historie, ale na palubovce to bylo fiasko. Prostě snajpr Milda"Gerrard" na fše nestačí.
.
A poté v relaxačním středisku... už jakýsi klasik (snad Pospíchal se jmenoval) prohlásil, že fotbal nemá logiku... afšak Richard ( lví srdce, doživotní kapitán, ikona z Edenu...) a SPARTA ?? Tak to by byl přestup roku. Titulek, který rád používá bulvár " ŠOK!!". Všichni svědci tohoto historického momentu se dušují... ano, PŘIŠEL V DRESU VELKÉHO TOMÁŠE ŘEPKY.... tak zde již nejen rozum zůstává stát, on už přímo couvá. Buďto se jedná u tohoto chlapce o zdrcující ztrátu důvěry ve svůj sešívaný velkoklub, nebo o ještě větší peníze... Budeme dále pro Vás sledovat a pravidelně informovat.
Ps: našel jsem hymnu FC Liverpool .... http://www.youtube.com/watch?v=Y7xvegPH_Lw Jen jsem žádostiv, kdy bude podobná atmosféra i v Česku... protože z toho jde "husia koža" (překlad pro Kejklu - husí kůže)...

Kopáči - 11.2.2011

12. února 2011 v 19:28 | Balu |  a2) KOPÁČI 2010 - ZÁPASY
Tvrdá kritika v  komentáři pro 16.kolo dopadla na úrodnou půdu... ano, přátelé dobrého fotbalu, z Mildy "Kamila" se nám stal střelec .. co střelec, snajpr to je. Opět vsítil a vyrovnal se i Gamzovi. Sice jen jednou, ale to o tom posvícení znají fšichni. Jen tak dál Mildo.... jsi v trháku. Ale teď již fakta k 17.kolu
17.KOLO - 11.2.2011
.
BARSA: Zelený J.1, Borůvka, Brát, Bartoň 2, Bezděk M.1, Kult 1 
LIVE: Zelený R., Fiala Viktor 1, Pavlík, Šolc 1, Hašek 2, Frunc 3, Maršík
FC BARCELONA
5 : 7
FC LIVERPOOL
.

na volejbal .. do Prostějova 3.2.2011

6. února 2011 v 17:25 | Balu |  FŠE OSTATNÍ...
.
.
.
.
Článek vypůjčen ze SPORTU.cz

Úvodní zápas 1. kola play off volejbalové Ligy mistryň:

Modřanská Prostějov - Rabita Baku 3:2 (-19, 22, 19, -23, 19)

Až čtvrtý mečbol rozhodl po obrovské bitvě v tie-breaku o vítězství prostějovských volejbalistek v úvodním utkání play off Ligy mistryň nad favorizovaným týmem Rabita Baku 3:2. Před oslavným tanečkem ale Hanačky musely odvrátit stejný počet mečbolů.

Kopáči - 4.2.2011

6. února 2011 v 16:23 | Balu |  a2) KOPÁČI 2010 - ZÁPASY
16.KOLO - 4.2.2011
.

BARSA: ZELENÝ J.2, HAŠEK 4, KEJKLÍČEK 2, PAVLÍK 2
LIVE: ZELENÝ R.2, UREŠ, BEZDĚK M.1, KULT 1
FC BARCELONA
10 : 4FC LIVERPOOL
Něco se nám při zápisu k utkání nezdálo...co jen to může ........máme to > Gamza vsítil ( agentury nevydaly detaily jestli do soupeřovi či do vlastní , ale dal) Gratulujeme... Hašan opět střelecky září, naopak Milda "kamil" jen drobí....Zvykáme si pomalu, ale zvykáme. Jako fotbaloví fandové si dokážeme vychutnat i tu jednu branku v zápase. Jen ten náskok v tabulce se "krapet" krátí ...již jen 3 branky (což pro Hašana v nynější formě značí ..tak jeden zápas). No, uvidíme. Přitom Kamil by tak rád (říkal mi to....)
Přivítati bychom chtěli i JariUriho po delší odmlce na parketách, které znamenají slávu. Gabo, po několika jednobodových zápasech "opět" zvítězil a jak jsme získali první autentické ohlasy, hned po utkání - je prý za to rád. Branek z "Green produktion" padlo mnoho-li (Randolfo 2 a též Gabo) Není to tak často....výtečně chlapci 
A ještě se ptáme... má takový nadlesní Kejkla alespoň "licenci" ?? Hraje dobře, to nemůžu říct ( výsledkově to dokazuje na hřišti... tedy, když se zúčastní), ale má ji ??
přimejloval zajímavý odkaz

3. února 2011 v 14:53 | Balu |  FŠE OSTATNÍ...
.
Vypadá to opravdu neuvěřitelně skoro jako SCI-FI, kéž by toho přibývalo!! Neuvěřitelné..... kdo tam nebyl, neuvěří... asi 1,3 km nad Lipovou-lázně.... na kopci v lese, je tento lesní bar. Je zde vše, na co si vzpomenete... nealko pití, oplatky, kafe s vařičem, klobásky a špekáčky v chladícím boxu, pivo, slivovice, rum, je zde zapálený krb, ve kterém si můžete špekáčky opéct... za barem je dřevo, sekera, chrastí, pití je krásně chlazeno protékající vodou a to vše bez jakékoli obsluhy barmana... prostě tu nikdo není... platí se do kasičky a je možné si zpětně vrátit mince /rozměnit/.
Vše je jen na poctivosti nás návštěvníků..!!!!
Asi 900 m výše do prudkého kopce... je další ... horní bar … je to jen na občerstvení pitím... pozor!!! Zde se neplatí vůbec nic... prostě pozornost turistům... asi o 100m dál je vyhlídka do krajiny.... na stolečku v krabici leží dalekohled.... každý se s ním může kochat pohledem na Šerák... už to tady funguje asi 2 roky...
Odvážný a důvěřivý majitel....že jo....
Nevím... je to výmysl, není... ale chce se mi tomu věřit...
jen - proč už to nikdo nezničil ? nevypálil, nevykraď ...
proč, když je to zdarma ??
" za lesy krásnější" a " zničit krtka"
.
.
.
.
.
.
.
.
.
,
,
.
.
.
.

.. a kdo ještě neměl běžek dost - tak na Pláně 30.1.2011

1. února 2011 v 14:19 | Balu |  HORY & VODA & LYŽE
.
.
.Trasa: 25 km, nastoupaných 1230m, naklesaných 1650m - Bramberk, Lyžařská b., Liščí hora, Bufet na Rozcestí, Klínovky, Pláně > štrůdl < a zpět stejně jako tam až po Lyžařskou a dále ústup přes Zahrádky, kolem Pražské nad Kladenkou úvozem na Labuť a Pec.... až na to počasí a Gripeny ( které si vás najdou fšude, viz nízký kotlářský přelet u Klínovek) to docela ušlo. Jen ten sníh byl takový ... no... bílý. A viděli prý "pravý Ještěd" . Kdo: Hainrichův sbor "bambini di EKG" v sestavě Šárka, Míla, Kristýna, Daška, Monča.