Květen 2012

Běluň 2012... zdravme se ..AU!! 26.-27.5.2012

27. května 2012 v 18:13 | Balu |  CYKLO akce

Jak již bylo předesláno v minulé pozvánce, byl to nářez... pravý etapák, kde se střídají větrné roviny, táhlé -nebojme se toho termínu - alpské kopce, velmi nebezpečné sjezdy a k tomu fšemu... brutální vzdálenost. To však takový team, jakým je EKG, nezastaví. Jeli všichni.. ne všichni členové, ale všichni, kdo již mnohokráte promluvili do historie cyklistiky. Gabo ...otec zakladatel EKG, Eddi ... jakožto legendární trenér (někdy mylně pleten s federálním koučem Haťapkou), Líba .. expert na divokou a exotickou zvěř (specializace divoký kur), Ryzka.. testující výdobytky lékařské vědy, Hainrich ...jako nevyspalý pachatel, Jirka ... coby testovač lůžkových úprav v ubykaci a přikrývač, Čeřka... chodící legenda EKG cyklistiky a pak ženy, naše ženy, které dodávají upocenému pelotonu grácii a něžnost... V cíli první etapy nás poctil svou návštěvou ( i když jel podstatně lehčí, kratší a tím i pohodlnější trasu) Šolik. ... byl to dojemný moment (zvláště Balu byl potěšen ze svého nového trenéra)...
Něco k trase - 1.etapa > Červený Kostelec, Červená Hůůůra, červený most... teď pozor, změna > bílý most, Ratibořice ( první občerstvovačka), Horská prémie 1. kategorie > sady, Nouzov, druhá horská > Miskolezy, Chvalkovice (občerst.... atd) Výhled (občerstvení - iontový nápoj Tambor - 8,50), Kladruby, Kohoutov, třetí horská a již vytoužený sjezd do Běluně ( Cíl - po krutých, nekonečných 30 000 m).
2.etapa > po stopách ratiboř.maratonu, Proruby, Mezilečí, Hořičky ( co termín, to vrchařský pojem) konečně občerstvení u Barunčiny vyhlídky, Křižanov, Náchodec, Galvanizovna a nádraží kde se trochu občerstvíme.... bylo to fajn.Mrkající díky Hainrichu.
Takže suma sumárum ( tedy jak kdo) asi 55000m ( ale náročných). Nastoupáno cca 73100 cm.
Účastníci tour: Monča, Mirka, Hanka, Šárka,Tatanka, Daška, Petra, Míla & Líba ,Ryzec, Čeřka, Eddi, Gabo, Jirka, Balu, Hainrich

PS: ...jen mě není jasný, kde se vzal a jak vznikl nový pozdrav EKG ... AU ! Jo a Oždian neměl výjezd, protože do limitu jsme se vešli, viď Gobo.

už brzo...

25. května 2012 v 19:18 | Balu |  CYKLO akce

Za pstruhy do Pstružné ..20.5.2012

22. května 2012 v 17:02 | Balu |  CYKLO akce
Nejlepší čas je ten, který se neprovaří... tolik slova klasika. A tak Monča povolala EKG do zbraně...tedy na kolo. Cíl jasný ( když už se nevaří ) Pstružná, tradiční cíl, tradiční úlovky, tradičně dobrý.... i ten Princ tradičně hudroval v terénním zlomu (v českém překladu - kopec ). Kdo fšechno je patrné z obrázku a ještě k tomu Honza "Wilson" s rodinou. Počasí se vydařilo, ryby po určité prodlevě (kdy si to rozmýšlely) taky začaly brát, ceny česko polské, docela dobré, nic tomu nechybělo...Některým se tak v PLR zalíbilo, že odmítli překročit hranici s konvojem a jali se prozkoumávat okolí Hejšoviny. A budeme přímo i jmenovat... byl to Balu a Hainrich. Zabrané území ( Bledne skaly, Karlow, Szczeliniec Wielki, Pasterka, Řeřišný, U zabitýho, Machov ) bylo věnováno EKG pro jeho další rozvoj a rozmach.

Nejen horský kolo ...16.5.2012

19. května 2012 v 18:30 | Balu |  CYKLO akce
ale už i kolo "skorobez" gumy. Radim poslal odkaz, tak ho dávám k dobru...
Nazdar
Jak jsme se domluvili, tak činím. Posílám pár fotek, kde jsem se našel a odkaz na celou galerii ze závodu. Jinak to bylo dne 16.5.2012 - Memoriál Přémy Víta - Odolovké okruhy. Jinak to byl můj první závod na silničce a je se co učit, zejména v taktice. Po startu odjela jedna skupina, já jsem stál spíše vzadu a to už se potom nedá dojet. Jeli jsme potom ta skupinka co je na fotkách skoro celý závod. Dost vysoký tempo se závěrem stoupání na Odolov a potom až k base. To bylo dost výživný. Ale dal jsem si cíl porazit bratrance, který taky jel, je o 3 roky mladší a v závěrečným kopci už na mně nestačil. Tak jsem byl spokojený.
Fotky ze závodu
Čau Radim

Za EKG: Gratulujem...ale, nejsou ty kola moóóoc úzký ?? No nic, jen se ptám Mrkající

Václavice ve srubu 12.5.2012

16. května 2012 v 21:55 | Balu |  CYKLO akce
Letos nám nebylo přáno, kilometry najety, stroje připraveny, stav náhlého odhodlání a.... A nic. Matka příroda se zachovala macešsky... lila vodu a kdybychom snad náhodou neměli dost, tak ještě přidala teplotu. Až celých 9°C. Ve sroubku zatopeno, vlídno, jídlo, pití, pohoda jak za zimních večerů načež jsme konstatovali, že nám můžou Václavice > Havlovice pro tento den ..... snad to dáme dohromady i bez razítek. Až takové smělé návrhy byly předloženy v plénum. Abych nezapomněl... rozehrál se putovní pohár ve stolním pink-ponku.
Rozehrál / nedohrál - proto putovní.
PřekvapenýMrkajícíSmějící se


Dreééezy EKG

12. května 2012 v 14:19 | Balu |  CYKLO akce
Máme své dresy, máme je již poměrně dlouho, máme své dresy rádi, sluší nám - afšak
MÁME JICH MÁLO...
A proóóto (jak zpívá náš klasik) budeme objednávat další.
Tož, kdo z EKG má zájem, požadavek, nechť dá zprávu
(e-mailem, SMS, FCB, holubí poštou, ústně ) co nejdříve Mirce, kteráž to se uvolila sepsati žádosti... tyto budou zpracovány počítačem IQ 151 a následně předány do výroby... Pozor, cena se nemění (cca okolo 800,- Kč). Velmi příjemné.

S Hraběnkou na zámek 2.5.2012

3. května 2012 v 19:23 | Balu |  CYKLO akce


Opět, po delší době se sešla sekce cyklo EKG, aby pokořila předem naplánovanou trasu s přesným časem startovním. Takže, na tý 3x4 ( dvanátce ) jsme načas byli tři, poté pět a na telefonickou urgenci příjíždí další.... takže celkem nás jede 10.
Mirka, Líba, Hainrich, Čeřka, Eddi, Šárka, Monča, Balů, Princ a "nějaká " Hraběnka. ( proč se vlastně Dašce říká, neb začalo říkat, hraběnka ? ... vždyť není šlechtického původu....) Jedeme těžkou etapu - směr Nové Město n.M. a pak se uvidí ... Kramolna lesem ( stále je ten kopec do kopce), Vysokov, nad Václavice, po poli nad Provodov ( statek, pes, cesta dál nevede, další statek - to je stručný popis části etapy), dobrý hostinec ( ještě někdy je třeba vyzkoušet) N.Město > kavárna na Zámku > a do Pekla. Předpeklí - Peklo - Ostrovy - Náchod. Kudy domů ?? Nejlepší to je přes zámek (řekl a říká vždy - Hainrich) Tak stoupáme > Kramolna, lesem na dvanáctku a domů
Kolik: cca 48 km silničních, polních, travnatých
Počasí: mírné, středoevropské, asi tak 30°C
Fajn
Jen proč se ta Hraběnka ... kde je ten příběh, co se to vlastně stalo, proč....

Čarodějnice 30.4.2012

1. května 2012 v 18:49 | Balu |  FŠE OSTATNÍ...


Takže fše bylo jako obvykle, čarodějné ženštiny opět nebyly odletěny, patrně nás opustila odvaha v nepravou chvíli...tak snad jen citát nejmenovaného chlapce " jak ten oheň vzrušuje... jak ti neandrtálci, jak tam sedí a pečou toho mamuta..." tolik citát. On to tak Palivec nemyslal doslova...
Hasičský sbor ani letos nebyl využit. A altán bude patrně v provozu i v létě....