Červen 2014

Žacléř 2014 19.-22.6.

23. června 2014 v 16:00 | Balu |  CYKLO akce

Zaznamenávám tuto
misi po Žacléřských Sudetech z pozice toho, který fšem kryl záda. Ano i v tak početném pelotonu musí být někdo vzadu. Třeba ten nejzodpovědnější.
Ještě před výpisem suché statistiky bychom rádi poděkovali sponzorům akce
Tour de Schatzlar.
A to především:

* generálnímu sponzoru
* SCHROLL MEAT company
* dále pivovaru
* KRAKONOŠ
* pivovaru WARKA , KAZSTELAN, TYSKIE
* grandhotelu SPORT
* místnímu potravinovému řetězci a jeho rohlíkům
* rockové skupině PINK FLOYD a hlavně neutuchajícím YES. Děkujeme.
A teď pár suchých faktů :
-19.6.2014 - PROLOG - někdo z Dobrušky, někdo z Bohumína a někdo do Žacléře z Kostelce přes Zlíč .... trasa se podobá skoro narýsované kolmici...a když se zdá, že je to málo, pošle se dopředu nováček, aby sjel z kopce alespoň 1km... ale byli i tací, kteří měli kilometrů z Dobrušky málo a Stachelberk sjeli zpět ke Kousalovi. Čest jejich orientaci. Najeto cca od 60 do 75 km, nastoupáno 995m. Jak kdo bloudil....
-20.6.2014 - ADRŠPAŠSKÁ- Již fšech devět, Králický špičák, Mravenečník,po hranici PLR, Chlemsko Slaskie, Libná, Horní Adršpach, serpentiny k Chvalči, Poříčí, Libečská luka, Křenov.... 58km, nastoupáno 1130m, napícháno celkem 3x. Proměnlivo velice (déšť, jasno, kroupy okrajově ale v restauraci, někdy i zima).
-21.6.2014- KARPACSZKÁ - Bobr, Opawa, Kowary, Karpacz- ke kostelíku ( který už fšichni viděli a který se vůbec nezměnil a který je 5km do kopečkaa který nikoho nezajímal) a zpět. Ti druzí, kteří ještě neměli dost tak Pomezky. Celkem 75km, nastoupáno 1260m. Počasí mírně podzimní, někdy déšť, Karpacz se nevytáhla 7°C, zataženo...
-22.6.2014 - EPILOG - Střízlivák, Křenov, Libečská luka, Poříčí, Úpice, Havlovice ... dál do ČK, ostatní do Dobrušky. Do ČK 38km, nastoupáno 480m. Konečně pěkně, slunce, příjemně... jako tradičně na konci každého zájezdu ROH.
Ps: ..... tu hudbu na pokoji jsem ani jednou neslyšel .... asi to budu reklamovat... nebo nebyla dost hlasitá ...

Jedna aktualita

15. června 2014 v 18:13 | Balu |  HORY & VODA & LYŽE

Elitní, vrcholová sestava EKG teamu ve složení Ryzec pravý-jedlý (snad) a Hanka jako paní sherpová, pokořila nejvyšší horu České Republiky alpským stylem ( bez přesedání). Světové agentury vydaly ihned obrazové svědectví o této, v lezeckých kruzích, nevídané expadici. A my, protože to byli naši, kteří nám dělají tak dobrou reklamu, nemůžeme než vrcholová fota přetisknout. Tato odvážná akce se udála památného 20.4.2014 ( ano, byla tenkrát neděle.. to je pro ty, kteří si snad nepamatují ). Nic na výkonu neumenšuje mírné použití podpůrných prostředků ( nová lanová dráha, iontové nápoje, zelené pivo, jačí uzenina přímo od zdroje....)
A my gratulujeme doufajíc, že tento výstup bude ve sportovních kruzích řádně vyhodnocen. Alespoň diplomem, či čestným doživotním členstvím v Klubu Českých turistů, či snad uměleckou komisí za odvážné sochařské umění.
Ps: redakce děkuje Ryzcovi za fčasné dodání dokumentů...

Kolena Václava 7.6.2014

14. června 2014 v 19:42 | Balu |  FŠE OSTATNÍ...
Václav se dožil a uspořádal...
ano, narozeninový svátek obžerství se velice vydařil. Kolena byla jako dortík, pivo ze Svijan jako křen, křen byl také jako křen a hosté v plné formě. Byla i chvíle, kdy kolenovar nestačil vydávat. Jako darů bylo použito množství nepřeberných druhů nápojů, některé z nich i kolkované.
Takže ... Václave... fše NEJ do dalších pěti let šesté desetiletky... bylo to fajn. Díky za fšechny zúčastněné

Pro Richarda ...

1. června 2014 v 9:57 | Balu |  FŠE OSTATNÍ...

(a pro Dana, Slávu a pro....) fšak oni už vědí .....