Únor 2016

Kopáči 18.kolo -26.2.2016

29. února 2016 v 16:03 | Balu |  KOPÁČI 2015 - ZÁPASY

Na vašem blogu http://ekgteam.blog.cz/ zanechal návštěvník gabo tuto zprávu:

INTER: Bezděk M., Zelený J.,Kult1, Rýznar, Pavlík1, Borůvka 3, Bezděk T.2
BORUSSIA: Zelený R., Fiala Václav 1, Fiala Viktor, Ureš 1, Runkas 1, Hašek 1, Frunc 1, Ryba1
7-6

Orlické hory - skoro do Zdobnice 27.2.2016

28. února 2016 v 10:31 | Balu |  HORY & VODA & LYŽE
Plán byl velitelem výpravy ( Indrou-to je důležité) určen jasně a neměnně. Vyrazíme, pakliže bude sníh, na Šerlišské sedlo, kde zanecháme oře a dál lyžmo na Velkou Deštnou a Pěticestí. A když se zadaří tak i zpět k automobilu. Je to jednoduché, není kde bloudit. V servisním stánku jsme dali pořádnou máááázu a vydali se na tento obtížný lauf. Asi to zas tak obtížné nebude, neboť se nám pod skluznice pletli další a další běžníci. Ale Daška řekla "lauf" a tak jsme laufovali. Na Deštné v kiosku jsme podpořili odvahu pestrou směsí iontových nápojů ( pivo až od Primátora a povolený doping Griotte EPO). Poté krásným sjezdem na první křížení - Pod Homolí... pojedeme doleva, tam je to pořád mírně z kopce. Mírně to bylo, ale do kopce. Nevadí... Pěticestí se objevilo záhy, dokonce měli otevřeno v restoránu "Kiosk". Ani jsme nešli dovnitř, neměli jsme přezůvky, kvádro a vlastně nás ani nikdo nezval. Daška prohlásila, že jede napřed, aby se mohla kochat zataženou přírodou.
A zde se musíme, ač neradi, vrátit k původnímu plánu. My co se nekocháme, jsme chvíli probírali dosavadní plnění itineráře, pochválili kolemjedoucím lyže, Líba se pomazlil s místním vlkodavem a rozhodli jsme se vydat za naším předjezdcem.Stručný přepis z jednání: " A tak Indro jedem (Líba) ... Počkejte kam to jedete? (Indra), "No na Deštnou přece" ( my oba dva). Ale Dašku jsem poslal vlevo... (Indra), Hmmm.. to má blbý... co bude ve Zdobnici dělat? (my oba). Tak nevím, mám snad pro ni zajet...?? (Indra). Ale, no tak tedy jeď a už nás nezdržuj, jsme v laufu ( my oba). A tak se Indra učesal, upravil, rozcvičil, namaloval nehty, přemazal lyže, narovnal brýle Soukalky a pozvolna vyrazil....
No a milé děti, jako v každé pohádce, fše dopadlo nakonec dobře. Fšichni jsme se sešli, Indra přežil a na Masaryčce na to zavzpomínali.
A kolik, že? : základní skupina cca 27km, Zdobnická parta cca 30km. Nastoupáno: 487m Sjeto: 487m
Zapsal Balů

K Junácké vyhlídce 14.2.2016

16. února 2016 v 16:41 | Balu |  HORY & VODA & LYŽE
Je hnusně, pod mrakem a občas zaprší... únor 2016. Rozhodnutí bylo náhlé. Okruh k Junácké vyhlídce na Machovsku.
Jako bonus - půjdu sám a vůbec to tam neznám.
Cesta po lesním porostu mimo značenou trasu probíhala trochu déle než jsem si představoval...
Stará žlutá značka, přecházejíc do Koňského značení a kterou jsem ztratil po 400m, přešla po bloudění 1,5km lesem do oficiální, nové, žluté (takže pro příště - u hájovny doprava ne, to až po dalších 500m)
a pak už jen samá pozitiva a životní jistoty. Sový hrádek, Bludiště, slunce škrábající se na oblohu, Junácká vyhlídka, Pánův kříž, U zabitýho a Řěřišný...Nikde nikdo a fajn "nenáročná" procházka. Vřele doporučuje 9 z deseti zbloudilců.
Ps: na vyhlídce jsme řádně zapsáni ve vrcholové krabičce.

Kopáči 17.kolo - 12.2.2016

14. února 2016 v 17:38 | Balu |  KOPÁČI 2015 - ZÁPASY


Mizérie německého velkoklubu pokračuje i v únoru. Nepomohly mu ani vlastní góly Interu. Je pravdou, že rychlé výpady hráče Sumce předznamenávají slib do budoucna, no vlastně i nesmírně inteligentní nákopy Hraběte byly pro itaské hráče v danou chvíli tvrdým oříškem, ale Inter má ve svém středu hráče světové top extra třídy jménem Gamza a ten nikdy neprohrává. Takže byl (Inter) zase o krůček napřed.
Zapisovatel

Kamorka 2016

14. února 2016 v 17:36 | Balu |  HORY & VODA & LYŽE
Mnoho jsme se o tradičním pobytu v base campu Kamorka (8.-12.2.2016) nedozvěděli. Jen Hainrich něco pustil do éteru a i obrázky dodal. Takže jak to vlastně bylo? Lyžování na sjezdových tratích Pece p.Sněžkou vzorné (umělý sníh vydrží fše i jízdu EKG).I běžecký sport nebyl zanedbáván a proto nemohl chybět ani tradiční "lauf" Pláně.
Hodně rozpálení běžkaři se ochlazovali uměle v Ledáriu při prohlídce soch stvořených ze zmrzlé vody (Karel IV a jeho kamarádi), aby se posléze opět ohřáli venku (v Ledáriu -7°C což příroda ani v Krkonoších ten den nedokázala). Takže, dle svědectví zúčastněných dobré... i slunce nakonec bylo, chata stále stojí, káva i občerstvení na pláních nad Špindlem také ( 80,- Kč káva... podporuje mohutně turistický ruch) a tak fajn.
A Kdo: Daška, Mirka,Šárka, Eva, Míla, Líba, Jirka, Hainrich

Livigno 2016

14. února 2016 v 17:36 | Balu |  HORY & VODA & LYŽE
Livigno (německy Livigno Alpen) je pohoří na pomezí Švýcarska a Itálie. Do Švýcarska zasahuje pouze svou menší a nižší částí. V Itálii se objevují nejvyšší vrcholy s jedinými ledovci skupiny. Severovýchodní a východní část horstva je součástí Národního parku Stelvio a severní část pohoří Livigno byla vyhlášena jako Švýcarský národní park. Nejvyšším vrcholem je Cima di Piazzi (3439m.n.m.) ležící v italské části masivu.
Tolik Wikipedie..... ale už se zde nedočtete o invazi teamu EKG, který zaměstnal místní zdravotníky, který místo sjíždění sjezdovek na lyžích, toto prováděl v rolbě. Děkujeme touto cestou Italské všeobecné zdravotní pojišťovně, karabiniérům a v neposlední řadě zasloužilým pracovníkům Horské Alpské služby za vzorně organizovaný transport našich spoluobčanů směrem do doliny. Děkujeme i místnímu pohostinství za příkladné dodržování přísunu tekutin, čímž nedošlo k dehydrataci i za zajištění střechy restoránu, která poté odolala náporu vichru. Ano toto fšechno prožili "účastníci zájezdu". Takže nejvíce profitovali z této návštěvy lyžníků EKG teamu již zmínění majitelé restaurací, údržbáři cest a tunelů, a lanovkáři, neboť sedačky výtahů na svah nebyly přetíženy a do budoucna déle vydrží.
Jediným, kdo nevydělal, byla odtahová služba , která se nedočkala povolání do akce, protože Sláva se rozhodl přijet na svých kolech. Gratulujeme k průlomovému činu...chce to jen trochu sebevědomí.
A kdo se účastnil misse: Čermisovi, Ryzkovi, Zelení, Jiránci a Janovští....naši chrabří a nejlepší.

Kopáči 15.kolo - 5.2.2016

7. února 2016 v 14:58 | Balu |  KOPÁČI 2015 - ZÁPASY
Na vašem blogu http://ekgteam.blog.cz/ zanechal návštěvník kobylnatec tuto zprávu:
Po dlouhé době padla neporazitelnost, tedy neprůstřelnost Ryzky. Zřejmě měl starosti s odjezdem do Alp a soustředil se víc na řízení než na chytání. A to se všechno kurva musí stát zrovna mně, když s ním hraju! Chtěl jsem vám popsat jako vždy průběh zápasu, ale nemám čas, protože jsem šel v sobotu do práce, pak na volejbal, kde holky ve druhém zápase skvělou hrou porazili druhé Střešovice, pak jsem se octnul v České Skalici na Lubošovi Pospíšilovi, který byl taky skvělý, potom jsem si dal skvělé pivo a pizzu v Sokolovně a potom jsem jedl skvělou tlačenku a zapíjel ji skvělými Svijany u Žida. Jen nechápu proč ta neděle není skvělá, ale úplně zkurvená!!! Doufám, že mou současnou mrzutost chápete. Zapisovatel

Grilovací test Weberu 30.1.2016

2. února 2016 v 19:15 | Balu |  FŠE OSTATNÍ...

Test grilovacího přístroje Weber TDI 1x2 (jedenkrát dvě mřížky) byl velice důkladný.
Pár dobrovolníků, kteří se nebáli tmy, tepelněradioaktivního spadu popílku a tvrdé práce při obracení potravin (zvláště Čermisova půlka vepře dávala brutálně zabrat) zdárně sekundovalo komisi ČOI. Činnost grilu byla podrobena důkladné rozborce a musíme poznamenat že tento vynález to neměl u komise vůbec lehké. Ale nakonec prošel.... rozhořel se k fšeobecné spokojenosti, bohužel v době, kdy už nebylo co opékat.
Popis testu je k dohledání na ČOI, podmínky lehce popisuji zde: vzdušná vlhkost veliká, vytrvalý déšť, kouřmo ( při pokusech oživit tepelný zdroj - zvaný oheň), světelné podmínky bídné, peletky od WEBERA propadjící roštem... Tolik o našem přátelském setkání při dobrém jídle, pití, hudbě ....
Zapsal: kotelník (už řádně omytý)