Březen 2016

Kopáči 22.kolo - 25.3.2016

26. března 2016 v 15:40 | Balu |  KOPÁČI 2015 - ZÁPASY
Na vašem blogu http://ekgteam.blog.cz/ zanechal návštěvník Kůň tuto zprávu:


Oprávněná stížnost Hašana (hasan): před 14 ti dny mu nebyl připsán gól! Tvrdí, ale nevím kde? K utkání... oba dva gólmani (bři Zelení) měli celý zápas míč pod svojí kontrolou! Ke konci sezóny se našel nový střelec a to SAVA. Kdyby sezóna pokračovala dál, tak by přibližně na konci července sahal na kopáče roku! Dortmund tentokrát nasadil nejsilnější sestavu a bylo to znát. Kamyl, Ibiševič a Hasan byli v útoku doslova k neudržení a snad právě proto za ně 2 krát skóroval Sáva, který se nenápadně potuloval po place a zasadil tak Interu těžký úder do slabin. Italský celek se z toho jen těžko dostával (frustrace) a nebýt střelce Emana a tvrdé střely Kobyly, asi by tentokrát i prohrál! Samotný výsledek 2 : 2 na čele tabulky nic nezměnil. Nadále jsou na špici dva fotbalově i inteligenčně přibližně stejní hráči!!! Poslední 2 kola tedy rozhodnou!?
Zapisovatel

Špindlerova bouda 17.-20.3.2016

21. března 2016 v 18:51 | Balu |  HORY & VODA & LYŽE
Vzali jsme výbavu pro zimní období na Krkonošských hřbetech, běžky, batohy, čelovky, brýle, krémy s X faktorem a jeli jsme se najíst na Špindlerovu boudu a vykoupat se v bazénu. Soubor foto z č.1 je o seznamování se s terénem a o vítání se navzájem. Ano běžky tedy zítra vyndáme. Foto z č.2 - dopoledne mýdlová cesta na Petrovu boudu, Ptačí kameny a zpět. Matrinovka odolala. Odpoledne pěší výstup diretissimou na Šišapagmu (Malý Šišák) a lyžařskou cestou na Luční boudu, konzumace Parohového piva (paroháč) a za přítmí zpět. Foto č.3 - pěknou cestou Bílého Labe do Špindlerova mlýna na mocně připálenou pizzu. Počasí vyšlo, parta dobrá, jen jídla a pití mohlo být více.... skoro jsme zde "trpěli hlady". Tak to je jen ve veliké zkratce malý nástin situace na WelŠpilenessu.
Zapsal a nerozepisoval se
Balu

Kopáči 21.kolo - 18.3.2016

21. března 2016 v 18:04 | Balu |  KOPÁČI 2015 - ZÁPASY


Na vašem blogu http://ekgteam.blog.cz/ zanechal návštěvník gabo tuto zprávu:
INTER- Zelený J.1, Ryznar, Frunc 4, Ryba 2, Runkas 1
BORUSSIA- Ureš 1, Zelený R., Bezděk T1, Bezděk M.2, Kult 1, Borůvka 1

a ještě jednou to kolo....

15. března 2016 v 16:47 | Balu |  CYKLO akce
Pořád je to jen jízda na kole. No nevím, jestli to zvládnem bez tréninku ještě v této sezoně, ale... zkušenosti tu jsou.

Kopáči 20.kolo - 11.3.2016

15. března 2016 v 12:35 | Balu |  KOPÁČI 2015 - ZÁPASY
Původně zářivě žluté dresy Dortmundu letos opravdu začínají vypadat sepraně až vybledle a snad i podle toho vypadá hra i výkon hráčů tohoto velkoklubu!!! Vezměme jen přestupy některých hráčů. Např. Okoun. Pokud hraje za Borussii, nesnaží se a přímo ležérně trefuje v jasných příležitostech pouze tyče (8x).
Zatímco v dresu Interu jako kdyby ožil a skóruje již v první minutě zápasu a po té ještě 3x!! Přitom plat a odměny jsou v obou klubech přibližně stejné. Někde je chyba, něco zde smrdí a ne nadarmo se říká, že Ryba smrdí od vocasu!!! Hráč Ibiševič, když ještě hrál za Inter, to byl panečku pohyb, nahoru a dolu! Pravdou je, že dal sice za Dortmund 2 góly, no ale jak se při tom ploužil? Že prý má zranění? No uznejte sami. Gólman Ryzec alias Viktor. Když chytá za Inter jde neochvějně hlavou proti kopačce! Nyní? Když soupeř vystřelí tak přitáhne ruku k tělu a ve chvíli kdy vytahuje míč z vlastní sítě praví jako Mirek Dušín: "chytat rukami se nesmí!" Tak co ty na to fanoušku? A to ještě není všechno. Kopáč Sáva už by měl konečně přezout pneu a především kopačky, vždyť tolikrát se netrefit ve vyložené šanci....to snad ani nejde. Mexiko byl zase myšlenkami někde na turné ve Španělsku. No a na závěr nehráč Postřelená kobyla, no to vám byl tedy "pěknej průser". Za prvé hrál hrozně a nezodpovědně a za druhé to jak se říká "NEUNESL!"
Zapisovatel

Cyklo sezona 2016

12. března 2016 v 18:52 | Balu |  CYKLO akce
Sezona se blíží a podle světových agentur bude bezpečná. A to má EKG rádo. Tak je čas promazávat, protahovat, nafukovat, naplánovat, nalésti výstroj, kolo a hlavně někam vyjet. .... je to totiž bezpečné. Smějící seSmějící se A ještě je v záloze léto. Prý určitě přijde.


"VasaKejkla" v Trutnovinkách

12. března 2016 v 9:46 | Balu
Nedalo nám to a provedli jsme pych... ne polní, ale redakční. Aniž bychom se ptali, uveřejňujeme článek " o našem" Kejklovi vycházející v Trutnovinkách (nevíme kolik stála exkluzivita na informace tento plátek, ale je zřejmé, že redakce EKGteamu trochu zaspala. Tímto se za pych omlouváme). Snad nás nezažalují...
vždyť ten kluk " třinácterák" je přeci náš...MrkajícíMrkající A tady je FOTO

Dřív jedli lesníci bůčky, teď jogurty a ovesné kaše

Trutnov - Časy se mění, ale nadšení a vytrvalost lidí ze zdejší České lesnické akademie zůstává. Pravidelně se účastní slavného Vasova běhu na lyžích. Na devadesát kilometrů dlouhé trati nechyběli ani letos. Šestapadesátiletý Petr Kejklíček, zástupce ředitele školy, ji dokonce úspěšně zvládl už potřinácté. Do cíle dorazil v čase 9 hodin 15 minut a 59 vteřin. Jen pro srovnání, vítěz (a profesionální sportovec) Nor John Kristian Dahl doběhl v čase 4:08:00. "Vím, říkají nám blázni. Někdy se na trati taky sám sebe ptám, proč se takhle trápím, ale ten zážitek prostě stojí za to," říká unavený, ale spokojený Kejklíček. Poprvé na legendární švédský maraton (běhá se klasicky) vyrazil v roce 1996. Tehdy ho zvládl za 9 hodin, 10 minut a 6 vteřin. "Takže jsem se za dvacet let zhoršil jen o pět minut. To docela ujde," směje se s nadhledem sobě vlastním. Trať je po mnoho let stále stejná. Krátce po startu lyžaři vystoupají dvoukilometrovou sjezdovkou na nejvyšší místo na trati, k cíli pak mají na spíše rovinatém profilu jen dva menší kopce. "Trať není náročná kvůli kopcům, ale kvůli délce. Letos navíc byly jen mínus dva stupně, takže stopa nebyla vzorně vyfrézovaná, ale spíš rozbitá. Moc mi to nevyhovovalo. Nádherně se jede, když hodně přituhne a jsou dobře vyfrézované stopy," upozorňuje Kejklíček. Stejně jako většina kolegů ale nezávodí za každou cenu. I když… Stačí nasát atmosféru, začne závod a vše je jinak. "Letos jsem si říkal, že si vezmu na trať foťák. V poslední chvíli mě ale napadlo, že by mě focení mohlo zdržovat," přiznává. Navíc pořadatelé hlídají mezičasy. Kdo se na předem stanovených místech nevejde do stanoveného limitu, závod pro něj končí. Přesto si jede Petr Kejklíček svým tempem, jak se říká na pohodu. A sleduje také infotabulky, které oznamují, kolik kilometrů závodníkům zbývá do cíle. "Když vidím 68, vzpomenu si na Jaromíra Jágra. Když 50, tak si říkám, to je jako od nás do Hradce Králové. Když 45, tak vím, že jsem v půlce, a když 20, tak věřím, že to do cíle už nějak dojedu," naznačuje Kejklíček. Sportovnímu výkonu společně se svými kamarády (absolventy a pedagogy lesnické školy) podřizuje i další okolnosti. Například přípravu. "Jednou jsem jel Vasův běh, jak se říká, z voleje. Myslel jsem, že na trati umřu. Od té doby vím, že je potřeba mít trochu natrénováno. Například letos jsem kromě běhání na lyžích hodně jezdil na rotopedu," prozrazuje. Lyže si nechává přímo na místě mazat u čtyřnásobného vítěze Vasova běhu, švédského lyžaře Jana Ottossona.

Vasův běh 2016

Z 15 tisíc 800 přihlášených závodníků dokončilo závod pouhých 11 tisíc 919, což znamená, že skoro každý čtvrtý závodník do cíle nedoběhl. Česká republika byla s 212 závodníky šestou nejpočetnější výpravou. Trutnovští lesníci změnili v posledních letech i stravování. Dřív si vařili bůčky, cpali se uzeným a typickou českou kuchyní. "Teď jsme se ale trochu zbláznili. Večer jíme rýži se španělskými ptáčky, ráno jogurty, banány a ovesné kaše, hodně pijeme tekutiny a jíme energetické gely pro sportovce," tvrdí. Dostatek občerstvení je i na trati - na sedmi stanovištích se dá vyfasovat jídlo a pití, například borůvková polévka, sladká houska, ovoce, iontový nápoj, kafe, bujón a voda. Ani to ale není všelék. Při maratonu přijde krize na každého, ať je trénovaný více nebo méně. "Chceme se hlavně zúčastnit, proto jezdíme každoročně v partě," opakuje Kejklíček každoroční motto. Legendárním závodem žije doslova celé Švédsko. U trati je spousta fanoušků, kteří pořádají piknik na sněhu a opékají maso na ohni. V cíli pak čekají na běžce doslova davy lidí. "Závod je nesmírně populární po celé Evropě. Omezený počet 15 tisíc 800 míst byl díky elektronickému přihlašování přes internet obsazený za 87 vteřin!" připomíná Petr Kejklíček. Nikdy se za závodníka nepovažoval, ale na stěně své kanceláře má řadu diplomů právě z Vasova běhu. Ze závodu, který zvládl třináctkrát. Pokud by startoval ještě sedmkrát, celkem tedy dvacetkrát, měl by od pořadatelů nárok na zvláštní pamětní medaili. "No nevím, je mi padesát šest. Nejradši jezdím na běžkách úplně sám, jen tak, abych si vyčistil hlavu," dodává.

VASŮV BĚH (VASALOPPET) 2016
1. John Kristian Dahl (Norsko) čas 4:08:00 hodin
9. Stanislav Řezáč (Česká republika) čas 4:08:03
2559. Petr Pradáč (absolvent ČLA) 5:50:21
2722. Pavel Klíma (absolvent ČLA) 5:54:45
4350. Josef Haltuf st. (absolvent ČLA) 6:47:32
5091. Daniel Král (student ČLA) 7:10:56
5101. Jiří Žabka (absolvent ČLA) 7:11:04
7290. Jan Kejklíček (absolvent ČLA) 8:26:08
7401. Martin Fojt (absolvent ČLA) 8:29:09
7762. Milan Horák (manžel sekretářky) 8:41:46
8676. Petr Kejklíček (zástupce ředitele) 9:15:59
8832. Milan Jiřišta (učitel ČLA) 9:22:16
9825. Josef Haltuf ml. (absolvent ČLA) 9:53:46
10551. Marek Nývlt (učitel ČLA) 10:30:59

Pavel Cajthaml
Foto: Česká lesnická akademie

Kopáči 19.kolo - 4.3.2016

6. března 2016 v 15:37 | Balu |  KOPÁČI 2015 - ZÁPASY

Na vašem blogu http://ekgteam.blog.cz/ zanechal návštěvník kobylka tuto zprávu:
Nepřemožitelnost kopáče Gamzy pokračuje dál i když nechtě s sebou nahoru táhne lídra soutěže hráče Ibiševiče! Ten se po deseti minutách raději zranil, aby mu Gamza bez jeho přičinění pohodlně zařídil další 3 body. Jinak nic nového. Němci na to prostě furt nemaj! Hráč okoun trefil vosum tyčí a opět o gól prohrál. Cenu fair play dostává Skleněnka, který jako jediný z teamu Interu uznal a navíc i viděl, že gól, který prý dali jeho spoluhráči do branky Interu bylo pouhopouhé břevno. Jarko díky! Máš kliku, že jste vyhráli, jinak nevím.....
Zapisovatel

Vasalpppet 2016 - 6.3.

6. března 2016 v 11:24 | Balu |  HORY & VODA & LYŽENerozhodnýCo k tomu Kejklovi napsat nového, když už jeho účast na Vasáku se opakuje rok co rok od 1943 (nebo tak nějak ). Snad jen, že je to tvor silně psychicky odolný, kterému není zatěžko ujet jednorázově nějaký ten kilometr navíc, že tvrdě trénuje celý rok, aby zúročil své zkušenosti s co nejmenším vyčerpáním, že v době přípravy žije asketickým stylem, alkoholu se nedotknuvše, že dokáže potlačit i fšechny vedlejší vlivy na svůj výkon (obětuje i Kopáčskou ligu, kde je vždy adeptem na přední umístění, ne-li přímo na krále), že v době hájení (přípravy) myslí stále jen na dvě věci - na trénink a rodinu...
Ano takový je Kejkla - náš BEJK. A my mu touto cestou, za EKGteam, GRATULUJEME...
Ps: jsme Kejklo hrdi, že patříš tak trochu mezi nás.MrkajícíSmějící se