Srpen 2016

Noční Sněžka na kole 26.8.2016

27. srpna 2016 v 8:48 | Balu |  CYKLO akce
Ano byl to Hainrichův den... teda noc. Akce proběhla v utajeném režimu ( ostatní oslovení byli uvedeni záměrně v omyl a byl jim oznámem jiný datum výjezdu) a hlavně v noci (jak praví klasik).
Výjezd z Pece 1.20h a hned trochu do kopce, Rychtrovky 2,00h, Výrovka 2,15h (furt tma), kaplička 2,30h (furt tma a furt do kopce) Výhodou je, že vidíme na 10m a můžeme si s klidným vědomím plánovat výškové tábory ( pauzy na výdech a nádech... hlavně já). Luční bouda je velká, ale je s podivem, že ve 3.00h zavřená...asi to uveřejníme do novin. To na Polská bouda to je jiný level, ani nesvítí ale o to víc fouká. Dělá to dobře našim upoceným kostrám. Prostě lázně...
A už zbývá jen výjezd po dláždění na vrchol. Zde proběhl i zajímavý dialog. Cituji: Hajnrich ... ty jedeš jak Quintana # Balu.. cejtím brzský vrchol # Hainrich ... kde máš batoh?? # Balů...nic # Hainrich podruhé ... kde máš batoh # Balů...aha, tak proto se mě jede tak lehko # Hainrich ... tak já se vrátím. Konec citace.
Vrcholová komise uvádí, že batoh se válel jen asi 64,5m níže a konstatuje, že nedošlo k pražádnému opotřebení jezdce Hainricha, neboť konec výjezdu zvládl brilantně a jako jedinný z pelotonu pokořil vrchol nejvyšší hory ČSSR v sedle. Gratulujeme. Tolik stanovisko komise.
Čekáme na vyprodané Sněžce na východ slunce až ve třetí řadě ( ale alespoň jsme sehnali místenky)
V 6,10h svítá... zajímavém zjištění - když vylézá slunce, je hned tepleji... a Sněžka se vylidňuje. Zůstali jsme sami (skoro).
Svorová hora, Jelenka, Pomezní boudy (8,00h). Je ráno ( pro nás) a ani zde není nikde otevřeno. Tak alespoň pekárna.
Lví důl.. účastníci zájezdu doporučují... Spálený mlýn, chata Jana, Pec pod Sněžkou a hlavně
... Svíčková na smetaně...to bylo to hlavní proč jsme to fše podnikali.
Kdo: Hainrich, Balu, Sup, Giant (osoby jsou jen ti dva první)
Kolik: 41km, nastoupáno 1714 m
Ps: výhody - Krkonoše v noci jsou liduprázdné, takže ten, kdo nemá rád lidi, má šanci.
Nevýhody - boudy jsou k nepotřebě, vemte si řízek sebou.
Ps2: Kolektiv ostatních děkuje zásobovacímu oddělení za pivo značky Kozel, které se též zúčastnilo výjezdu a bylo za to vzorně vyprázdněno.
Ps3: dle očitých svědků, ten zapomenutý batoh byl 99,32m daleko a ne jak "nepravdivě" uvádí komentář v článku.
Zapsal Balu


Šumava - Železná Ruda za 16 ... 30.7. - 6.8.2016

20. srpna 2016 v 14:20 | Balu |  CYKLO akce

Snad někdy i něco napíšu... času je méně než malé množství afšak vzpomínky nechybí, podklady by se taky našly. Posuďte. Jen heslovitě : karty, šprušle, postupka čistá, tercka i nečistá, houby jedlé i mírně nejedlé až židovy, jezero Laka jako zapovězené slovo, rozhledna moderní, lanovka ukrutně retro (ale silně natřená), jezero černé i čertovo a do kopce, Kvildovi na Kvildu, Charlotte + obsluha a hlavně 16+16+16+16 (sechzehn - německý překlad v české úpravě - zechcen ). A taky moc šneků: ubytování, domácí a jedno auto..... a nějaký ten defekt. Myslím, že ten kdo byl účasten, pochopí. A ti druzí ... pro ty jsou obrazové informace jací jsme byli, jak jsme reprezentovali....